Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 22. července 2016 - 17:49Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Jak se léčit rostlinami


Léčení rostlinami je stejně staré jako lidstvo samo, vždyť kde jinde než v přírodě by primitivní člověk hledal pomoc proti svým bolestem a nemocem. Zelená lékárna se u nás v posledních letech stala velice populární; knižní trh byl zaplaven spisy autorů zvláště z Francie a Německa a ti mnohdy přejímají ze starých středověkých prací vedle receptů i řadu pověr. Ruku v ruce pak „trhem“ kráčejí i mnozí naši rádoby léčitelé, kteří si na projeveném zájmu o léčivé bylinky postavili slušný obchod. Bohužel – se zdravím, neboť i léčivá rostlina patří do rukou zkušeného lékaře.

Tím byl MUDr. Blahoslav Hruška, jehož kniha Jak se léčit rostlinami právě nyní vychází v reedici v nakladatelství a vydavatelství VOLVOX GLOBATOR. Kniha – jak jinak, když jejím autorem je lékař – nedává bylinám všehojivou, zázračnou moc. Jsou pro něj důležité jako léčebné prostředky pomocné při mnoha nemocech a v lékařství preventivním, tj. v předcházení nemocem.

Kniha patří do zlatého fondu bylinkářské literatury – poprvé vyšla víc než před padesáti lety – a ani dnes nepozbyla nic na své hodnotě, ba naopak. Je určena milovníkům přírody, amatérským sběratelům léčivých bylin, ale i odborníkům a těm, kdo se zajímají o lidové lékařství. Laik nenajde odpovědi na otázky, kde se léčivé rostliny nejčastěji v přírodě nacházejí, jak vypadají, kterých rostlinných částí lze v lékařství použít a jaké účinné chemické látky určitá část obsahuje. Pokud jste se rozhodli zasvětit část své zahrádky léčivým bylinkám, dostane se vám poučení jak je pěstovat, kdy a jak sbírat, při kterých nemocech rostliny užívat a hlavně jak je připravovat. Zahrádkáři se zde dozvědí, které rostliny a jak jsou účinné v ekologickém boji se škůdci, najdete tu i spoustu rad pro kuchyň a domácnost.

Reprodukce Zdena Kočová

Květy, č. 32/97, srpen 1997, zd

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 3272