Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 29. března 2016 - 18:16Volvox.cz si právě čtou 2 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Úvod do světa užitečných bylin


Zahradničení má v Anglii staletou tradici. Jeho specifickou větví je pak pěstování užitečných bylin, jež doznalo rozšíření zejména v posledním desetiletí. Jekka McVicarová, která s víc než dvacetiletou zkušeností patří dnes v tomto oboru ke zkušeným praktikům i propagátorům – jak to ostatně dokládá zlatá medaile udělená jí Královskou zahradnickou společností - , nabízí ve své Velké knize bylinek poutavé poučení prakticky pro všechny zájemce o tento fascinující svět.

V základním hesláři přináší informace o 335 druzích rostlin, které mohou sloužit ke kuchyňským, kosmetickým či léčebným účelům. Než ovšem dojde na praktické rady, jak byliny pěstovat, k čemu a jakým způsobem jich využívat, zasadí každou z nich do kontextu mytologie, magie a historie. Autorka nalezla vskutku šťastný kompromis mezi užitkem a potěšením ...

Každé heslo je prakticky rozvrženo: po obecném úvodu tu najdeme údaje o rozmnožování, pěstování na zahradě, o škůdcích a chorobách, o péči v průběhu roku, sklizni i použití – včetně praktických receptů. Za heslářem následuje část věnovaná obecným zásadám pěstování bylin včetně názorných příkladů, jak upravit tématické bylinné zahrady, či jak pěstovat byliny v květináči, jak připravovat bylinné oleje, octy či barviva. Součástí této pasáže je i kalendář činností, které je třeba v tom kterém měsíci udělat. To vše doplňuje množství atraktivních barevných obrázků. Autorka i vydavatelé doufají, že kniha se stane přítelem každého zahrádkáře, ale i těch, kteří se zajímají o využití bylin při vaření, v kosmetice, medicíně či v aromaterapii.

 

Jekka mc Vicarová: Byliny – Velká kniha bylinek. Z anglického originálu přeložil kolektiv překladatelů. Volvox Globator, Praha 1997. Váz., 256 str.

Hospodářské noviny, květen 1997

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 3433