Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 9. září 2015 - 16:33Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Kdo by neznal Medvídka Pú?


Bodejť, je to jedna z nejznámějších a nejmilovanějších postaviček dětských knih, třebaže (anebo protože?) její rozumování a příběhy jsou trochu nedětské. Jako jsou v Carrolově Alence skryty logické hříčky a v Tolkienově Pánovi prstenů bizarní etymologie hravého lingvisty, obsahují Milneho příběhy obtloustlého medvídka filosofii přirozenosti a prostého štěstí.

Není divu, že všichni tři zmínění autoři mají své následovníky. Nakladatelství Volvox Globator se nyní zaměřilo na posledně jmenovaného: v edici Na cestě vyšla kniha Benjamina Hoffa PÚ A TAO (v originále The Tao of Pooh). V jakési zpovědi „západního taoisty“ jde o to, že na situacích, vytržených z knihy, se demonstrují základní aspekty taoismu: přirozenost, klid, respektování podstaty věcí, soustředění na jedinečnost okamžiku atd.

Ti, kdo si zamilovali chlupaté přátele Kryštůfka Robina, tak možná objeví část kouzla, kterým na ně knížka působila. Pro věčně spěchající „Hnetubudy“ se může stát důvodem ke krátkému zastavení. Ale jen ti, které opravdu zajímá taoismus, mohou tuto knihu doopravdy vychutnat. Pro „pouhé“ milovníky púa pak budiž řečeno, že se tu objevuje na tucet kreseb Ernesta H. Sheparda, které v českém vydání chybí, neboť my máme svého Jaromíra Zápala.

Benjamin Hoff: PÚ A TAO, vydal Volvox Globator

Nové knihy, č. 48/96, listopad 1996

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 3710