Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 26. srpna 2015 - 17:18Volvox.cz si právě čte 5 lidí
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

VŠEUMĚL VÁCHAL


Z přednášek našeho nejvšestrannějšího uměleckého génia Josefa Váchala vyšli zatím pouze Blouznivci. Právě nyní vydává nakladatelství Volvox Globator šest ostatních pod názvem Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci. Všechny byly předneseny samotným Váchalem na setkání společnosti Volné myšlenky v roce 1932.

Bourat bariéry v umění si dala za úkol společnost Volné myšlenky organizovaná podobně jako Svobodní zednáři, jejímž sídlem byla Paříž. Svobodně smýšlející a tehdejší oficiální umělecké kruhy ignorující Josef Váchal napsal pro tuto společnost sedm přednášek, které mapují všechny jeho umělecké snahy. Po samostatně vydaném spisu Blouznivci vychází až dnes šest ostatních: O grafice, specielně o dřevorytu, Ďábel, jeho vymezení, tradice a boj proti němu, Kramářské a lidové písně minulých věků, KADAVER aneb kterak chovají se buňky skládající kdys živé tělo, nějaký čas po smrti, Praha před revolucí r. 1848 a Kronika doby temna. Celá kniha je vysazena ze speciálního Váchalem vyrobeného písma a je bohatě ilustrována. Pro fajnšmekry vychází sto číslovaných výtisků s přiloženou faksimilií Váchalova dřevorytu.

Knihu Josefa Váchala Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci vydává nakladatelství Volvox Globator. Vázaná kniha o rozsahu 260 stran stojí 322,- Kč. Prvních sto s přiloženým dřevorytem 420,- Kč.

14, č. 10/1996, říjen 1996, JAN RYCHETSKÝ

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 3723