Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 27. května 2015 - 19:07Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Dílo o satanismu a ČERNÉ MAGII


Čtenář motivovaný vzrušujícími představami černého romantismu, očekávající líčení černokněžnických praktik a satanistických orgií, zlákaný dvěma atraktivními tituly Chrám Satanův a Klíč k černé magii, díla významného francouzského hermetika S. DE GUAITY, bude zklamán! Nenalezne v nich lechtivý horor, ale historická fakta zlověstného zla a jeho okultního pozadí. Na fenoménech černé magie tu básník, hermetik a kabalista umožňuje vážnému zájemci o okultní esoterismus pronikat do záhad astrálního světa, jehož poznání je klíčem k hermetické doktríně i praxi. Oba uvedené tituly jsou prvními dvěma svazky trilogie, kterou její autor v duchu své doby nazval Pojednání o prokletých vědách, Had Genese. Třetí svazek, který vyšel dlouho po předčasné smrti S. de Guaity, Problém zla, vydá nakladatelství Volvox Globator, přinášející skutečné skvosty esoterické literatury, v nejbližší době. Vážný zájemce o studium hermetismu tak bude mít k dispozici obsáhlé a systematické dílo, ve světové literatuře dosud nepřekonané, které na základě tarotových a kabalistických klíčů podává informativní a zasvěcený přehled podstatných problémů hermetismu.

Není to tedy kniha vedoucí k obskurním a riskantním praktikám, ale k hlubokému porozumění skrytým fenoménům transcendentního světa. Její autor spojující v sobě básníka a zasvěceného badatele, tu vážnému zájemci podává „víno silných“, opojný nápoj poznání vzrušujících tajemství. V kapitole nazvané příznačně Magické otroctví (str. 254 a násl. Klíče k černé magii) de Guaita varuje ty, kdo „opojeni životem a rozkoší“ by chtěli ukojit své vášně pomocí magie, před propastmi okultního světa, jeho bludnými chimérami. Kontrast Světla a Tmy, dobra a zla, to je tematická osa tohoto pozoruhodného díla, které není učebnicí černé magie, ale, kromě jiného, průvodcem magickým světem, obnažujícím jeho temnoty, aby tím více zazářilo Světlo poznání. S prospěchem ji bude studovat ten, kdo po něm bytostně touží.

S. DE GUAITA: HAD GENESE – Kniha I. Chrám Satanův. HAD GENESE – Kniha II. Klíč k černé magii, vydalo nakl. Volvox Globator

Nové knihy, květen 1996, Milan Nekonečný

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 3828