Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 8. prosince 2009 - 12:53Volvox.cz si právě čtou 4 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Happy Christmas
Vánoce s Led Zeppelin


V! "dějinách rock'n'rollu byste těžko našli skupinu, která bude na titulních stránkách i po třiceti letech po svém rozpadu a bude poutat neustálou pozornost svých fanoušků, jichž kupodivu za léta nabrali ještě víc, než když byli na vrcholu svých sil. Ačkoliv se kolem Led Zeppelin vůbec nic neděje, jejich hudba stále oslovuje mladší generace a potvrzuje paradox: všechno je jen jednou, ale tohle trvá věčně. Page/Plant/Jones se po smrti Bonza dali dohromady od konce sedmdesátých let hned několikrát, ale všemožné spekulace o regulérním comebacku byly jen nafouklou novinářskou bublinou.

Ačkoli před dvěma lety byly snahy více než hmatatelné a hrozily prapodivné předzvěsti, že by se legenda měla dát dohromady bez zpěváka Planta, nakonec převážil zdravý rozum a Led Zeppelin budou navždy uzavřenou kapitolou; vyhnuli se tak kočovnému životu Uriah Heep, Nazareth, Deep Purple, Status Quo a dalších, kteří bojují se svou současnou průměrností a jsou rádi, že v jejich řadách figuruje aspoň někdo ze zakládajících členů. Soudobá tvorba Planta, Page či Jonese (viz projekt Them Crooked Vultures) si uchovává pořád vysokou úroveň a je nám tak alternativní náhradou za vysněný comeback.

Před sebou držíte číslo věnované Led Zeppelin s rozsáhlým materiálem postaveným na unikátních snímcích jejich dvorního fotografa Neala Prestona. Dalo by se říct: Poslední tečka za Led Zeppelin na stránkách Rock & Popu. Ale nikdy neříkej nikdy. Kdo ví, s čím nás ještě nadčasoví dinosauři překvapí.

Jedinečný dokument, který vám odkryje pozadí jedné z nejúspěšnějších kapel historie, by nevzniknul nebýt povolení nakladatelství Volvox Globator, za což sklízí náš dík. S tím souvisí i naše vánoční překvapení: kdo si předplatí co nejdříve Rock & Pop, může získat unikátní knížku o Led Zeppelin nebo jiné hodnotné dary, jimiž potěšíte sami sebe nebo své blízké. Sledujte pozorně aktuální číslo!

Zůstaňte s námi i nadále. Věříme, že vás, čtenáře, nikdy nezklameme.

Hezké Vánoce a šťastný Nový rok!

01. 12. 2009, ROCK & POP, MARTIN HOŠNA

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 5427