Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 11. července 2005 - 20:08Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Odtajněný systém Reiki


Reiki je jedním z ohrožených tajemství - a to nejen kvůli čínské okupaci Tibetu, ale i díky rozmělňování jeho systému ze strany Západu... Proto otiskuji celý systém reiki tak, jak ho znám a vyučuji. Moje vyučovací metody jsou moderní - je to integrovaný energetický systém, který funguje optimálním způsobem.

KONČÍM TAJEMSTVÍ, ABYCH PŘINESLA POSVÁTNÉ TĚM, KDO JE POTŘEBUJÍ A CHTĚJÍ. INFORMACE V MÉ KNIZE JSOU Z TOHOTO POHLEDU RADIKÁLNÍM ČINEM. SYMBOLY REIKI II A III, PŘÍSLUŠNÉ INFORMACE A METODY NEBYLY NIKDY PŘEDTÍM PUBLIKOVÁNY.

Těmito slovy doprovází svou - doslova revoluční - knihu "PRŮVODCE REIKI. Kompletní průvodce ke starobylému léčebnému umění" její autorka Diane Steinová. V překladu z anglického originálu, v rozsahu 324 s. ji vydalo nakladatelství VOLVOX GLOBATOR, Prvního pluku 7, 186 00 Praha 8, http://www.volvox.cz. Doporučujeme ji všem těm, kteří se snaží sobě, svým blízkým, případně i dalším trpícím, s pomocí léčivé energie, skrze své ruce pomoci k uzdravení.

Dále uvádíme úryvek z této knihy, v němž autorka popisuje svoji cestu k reiki a své rozhodnutí zpřístupnit tuto metodu i těm, kteří si nemohou dovolit platit vysoké částky za příslušné kurzy a iniciaci.

 

* * *

 

Poprvé jsem se setkala s metodou léčení přikládáním rukou v roce 1983 na festivalu v Michiganu, spolu s několika dalšími léčebnými technikami. Od té doby jsem věděla, že chci léčení zasvětit svůj život.

Své první zasvěcení do reiki jsem obdržela na Hromnice, tedy 2. února 1988 a bylo zcela jasné, že proběhlo naprosto dokonale i přesto, že člověk, kterému jsem za to vděčila měl sám pouze druhý stupeň. Cítila jsem se plná energie, jakou jsem nikdy předtím nepocítila a ani netušila, že něco takového vůbec existuje.

Byla jsem naplněna světlem a láskou ke všem bytostem. Moje schopnost léčit byla teď účinnější, přesahující všechna moje očekávání. Toto všechno, společně s tím, jak snadné bylo s reiki pracovat, mě utvrdilo v přesvědčení, že jsem našla právě to, co jsem tak dlouho hledala.

Jestliže moje ruce bývaly dříve při léčení horké, teď byly horké ještě daleko víc. Tehdy jsem věděla, že chci reiki vyučovat. Neměla jsem však ani potuchy, jak toho dosáhnout.

V listopadu roku 1989 jsem odjela na Středozápad na seminář, který byl sponzorován dvěma ženami, s nimiž jsem již dříve navázala velice hezké přátelství. Jedna z těch žen nedlouho předtím obdržela reiki III od učitelky, která byla také toho názoru, že je třeba, aby se tato léčebná technika stala dostupnější. Ten víkend poskytla moje přítelkyně zcela neočekávaně několika lidem školení v reiki I a mně předala reiki II, včetně osvědčení pro oba stupně. Při našem příštím setkání mi slíbila reiki III s tím, že by to udělala hned, ale nemůže najít poznámky k jednotlivým symbolům. Přestože jsme se v následujícím roce dvakrát setkaly, pokaždé měla nějaké výmluvy, proč mě nemůže dál učit a já jsem z toho začínala být velice frustrovaná.

Vzhledem k tomu, že jsem sama získala počáteční zasvěcení do reiki I od člověka, který měl pouze reiki II, umanula jsem si, že přijdu na to, jak se to dělá. Říkala jsem si, že základem celého procesu musí být umístění symbolů reiki II do korunní a srdeční čakry a do dlaní. A byla jsem opravdu blízko. Protože jsem však měla pouze druhý stupeň, chyběly mi potřebné symboly a neměla jsem možnost se k nim dostat.

V červnu 1990, o letním slunovratu, jsem pořádala víkendový seminář. Po něm jsem se zcela náhodně seznámila s přítelkyní jedné známé, která na mé sdělení jak moc si přejí získat zasvěcení do třetího stupně, řekla: "Teď právě nemám čas vás něco učit, ale pokud vám jde jen o zasvěcení, tak to vám mohu dát hned teď." Potom u jídelního stolu nad zákuskem mi předala reiki III. Pak už jsem o ní nikdy neslyšela. Jsem jí ale nesmírně zavázána a z celého srdce jí děkuji, neboť poté se moje zasvěcování stalo nesrovnatelně silnějším a stoprocentně spolehlivým - energii reiki se otevřel úplně každý. Nyní jsem byla mistryní reiki (učitelkou), plně způsobilou vyučovat jiné.

V únoru roku 1991, opět na Hromnice, jsem pořádala víkendový seminář v jiném městě, na němž jsem učila současně reiki I a II. Všimla jsem si jedné ženy, která se po celý den co jsem učila, mračila. Po skončení vyučování mi řekla, že je tradiční reiki léčitelkou a že si se mnou přeje mluvit. Velice přísně mi vyčinila za několik aspektů mého způsobu výuky. Jedna z věcí, která ji tak rozhorlila, byla, že nechávám své studenty, aby se dívali na proces předávání posvátných symbolů (toto jim umožňuji i nadále). Rovněž protestovala proti způsobu, jakým zasvěcení provádím, s tím, že to není tradiční metoda, a trvala na tom, že pokud se v tradiční metodě provede jakákoli změna, tak už to není reiki. Nesouhlasila jsem s ní.

Při jedné festivalové akci, kdy jsem podepisovala své knihy, se vytvořila fronta žen a já jsem jim poskytovala zasvěcování reiki. Později jsem se dověděla, jaká tam kolovala zpráva: "Stoupněte si do řady, Diane Steinová poskytuje ženám největší duchovní zážitek jejich života." Většina z nich vůbec nevěděla, proč v té frontě vlastně stojí, ale moji jemnohmotní pomocníci mě neustále vybízeli, abych pokračovala. Celkem jsem za ty dva dny předala reiki asi 150 lidem, a to zcela zdarma. Byla to také pro mě nadměrná fyzická zátěž, kterou jsem odstonala, nebo 25 zasvěcení v jednom dni úplně stačí.

Přestože jsem nyní už čtyři roky mistryní reiki (první vydání knihy D. Steinové se uskutečnilo v roce 1995) a mýma rukama prošly stovky studentů, nemám o tom žádné úřední osvědčení. A už to ani nepovažuji za důležité. Svým studentům nabízím svoje vlastní osvědčení pod hlavičkou netradičního reiki a jsem naprosto přesvědčena, že nejsem nikterak ochuzena ve své schopnosti reiki vyučovat a účinně předávat. Do dnešního dne jsem připravila několik set lidí na cestu mistra/učitele reiki a mnozí z nich předávají reiki dál. Požádala jsem je, aby při své práci dodržovali moji etiku nízkých cen a v potřebných případech i stipendií a pokračovali tak v demystifikaci léčebného systému, který se musí stát obecně prospěšným.

 

* * *

 

Na sklonku tohoto planetárního věku potřebuje léčení většina lidí. V tomto krizovém období není čas na to, aby léčitel strávil léta, než si dokonale osvojí nějakou léčebnou techniku. U reiki stačí získat zasvěcení a člověk je léčitelem okamžitě. V současné době potřebujeme co nejvíce léčitelů. Reiki nabízí každému člověku nesmírné možnosti pro jeho posílení a další rozvoj, zejména ženám. Mějme na paměti, že posílení znamená získání skutečných dovedností a schopností. Nikoliv stimulaci ega. Člověku, který se podrobí léčbě reiki, může tato léčba velice prospět, i když se mu jí dostane třeba jen jednou.

Reiki umožňuje lidem získat větší kontrolu nad svým zdravím a často se rovněž vyhnout vysokým cenám a nelidským a vtíravým metodám zdravotnického systému. Nemůže nahradit lékařskou vědu, ale v mnohých případech dokáže věci, jichž lékařská věda není schopna a navíc citlivěji a pozitivněji.

Jedná-li se o nějaký akutní, život znepříjemňující problém (jako je třeba chřipka, rýma, bolení hlavy nebo vyvrtnutý kotník), postačí často jediné léčení. Vážná nebo chronická onemocnění však mohou vyžadovat několik procedur.

Reiki se od jiných metod léčení přikládáním rukou liší v několika směrech. Pro mě osobně ten nejdůležitější rozdíl, jaký jsem zaznamenala po svém zasvěcení do reiki I, bylo to, že jsem přestala přejímat symptomy lidí, jež jsem léčila. Když jsem dříve například léčila ženu, která trpěla menstruačními bolestmi, ona ode mě odešla v pohodě, zatímco já jsem skončila s jejími bolestmi. Naučila jsem se sice jak tuto negativní energii svést do země a zbavit se jí, ale často mi tato očista trvala stejně dlouho jako samotné léčení. Někdy mi po léčebných procedurách bývalo velmi špatně. Ale od té doby, co jsem obdržela svoje první zasvěcení do reiki, se situace naprosto změnila. Už se mi vůbec nestává, že by na mě přešla bolest někoho jiného, i když při léčení mívám někdy v těle pocity, které mi poskytují informace o problému léčeného člověka. Tyto pocity však pominou, jakmile pochopím a vezmu na vědomí jejich sdělení.

 

Diane Steinová
ZÁSADY REIKI
* Jen pro dnešek vzdám díky za svá četná požehnání.
* Jen pro dnešek si nebudu dělat starosti
* Jen pro dnešek se nebudu hněvat.
* Jen pro dnešek budu vykonávat svoji práci svědomitě.
* Jen pro dnešek budu laskavý ke svému sousedovi a ke všemu živému.

časopis MEDIUM č. 6/2005

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 6770