Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 3. května 2004 - 16:38Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Petr Osvald - Herba Mythologica, Volvox Globator, Praha 1999


To se mi líbí! Autor shromáždil v této knížce asi čtyřicet bájných rostlin všech dob. Ačkoliv ani jedna tato roztomilá kytička nikdy nerostla v hlíně našich zahrádek, palouků či lesů, přesto má v sobě života víc než dost. Kdysi se v existenci bájných rostlin věřilo stejně, jako se věřilo v existenci bájných zvířat. A tak jako jste v lese mohli najít draka a na moři vás mohl do spárů popadnout pták Noh, tak můžete naleznout o svatojanské noci otevírací bylinu, které neodolají žádná vrata anebo v Uhrách narazit ba hrozny, v nichž jsou zlatá zrnka.

Moderní doba je neuctivá k mysli člověka a praví, že cokoliv není měřitelné a vážitelné, neexistuje. Jaká nespravedlnost! Jakby neexistovaly naše sny, které za noci tak mohutně prožíváme. Moderní člověk není zvyklý chápat mýtus jako skutečnost, není zvyklý ani tomu, že má věřit v poselství snů. A co víc! Dávno tradované příběhy o zvířatech, rostlinách, o hrdinech a kráskách, o divých zjevech a zázracích jsou dnes také s úsměvem zatracovány. Škoda. Sám sebe takový člověk ochuzuje.

A proto buďme rádi, že po strašidlopisech a seznamech skřítků z českých luhů a hájů k nám přichází další dílko, aby oživilo představy, jež jsou neméně skutečné než skutečnost a neméně pravé než zlato.

Přečtěte si m.j. o Madagaskarském lidožravém stromu, Zlaté ratolesti, Drypu, Peridexionu, Baarsu, Pavím stromu, Mičurinově ussurské máslovce:) a dalších více než dvaceti rostlinách.....

Doporučujeme!

01. 11. 1999, Z.A.P., Energie č. 11/99

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 7505