Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 3. května 2013 - 12:22Volvox.cz si právě čtou 2 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Pět novinářů dostalo Cenu Ferdinanda Peroutky6. 2. 2003

Zdeněk Šámal, František Šulc, Barbora Šamalová, Michal Kubal
 
Autoři knihy Válka o Irák, Očima tří českých reportérů, Zdeněk Šámal (sestavil), František Šulc, Barbora Šámalová, Michal Kubal

PRAHA - Pět novinářů dnes dostalo Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2003. Novými držiteli prestižního ocenění jsou od včerejška šéfredaktorka česko-slovenského týdeníku Mosty Soňa Čechová, zpravodajové České televize Michal Kubal a Barbora Šámalová, František Šulc z Lidových novin a publicistka Jana Klusáková.

Šámalová dostala cenu spolu s Kubalem a Šulcem za zpravodajství o válce v Iráku. Na reportérské práci ji nejvíce baví být tam, kde se něco děje, a nepokrývat události z kanceláře od počítače. "Beru to jako cenu pro celé zpravodajství televize za to, jak krylo válku v Iráku. Byla to obrovská příležitost, která se možná vyskytne jenom jednou za život," uvedla. Spolu s Kubalem a Šulcem popsala Šámalová své zážitky v knize Válka o Irák, Očima tří českých reportérů. Další dva spoluautoři knihy ale jsou pracovně v zahraničí, ceny za ně proto převzali jejich šéfredaktoři.

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 8510